Burze

Ostrzeżenie meteorologiczne

18.05.2024 13:00 - 18.05.2024 22:00

UWAGA - MOŻLIWE BURZE (stopień zagrożenia 1)!!!

więcej informacji o Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 41 - burze/1

Znamy atrakcje 48. Święta Róży

Instalacja zaprezentowana podczas 47. Święta Róży

Zbliża się największe wydarzenie kulturalne w Kutnie. Już w drugi weekend września odbędzie się 48. Święto Róży. We wtorek (26.07) poznaliśmy atrakcje, które będą przygotowane dla mieszkańców. Najważniejszym punktem będzie oczywiście Ogólnopolska Wystawa Róż oraz instalacje różane przygotowywane przez najwybitniejszych polskich florystów.

- Na wystawie zostaną zaprezentowane róże pochodzące ze szkółek z całej Polski. Udało nam się przez te lata zbudować bardzo duży prestiż tego wydarzenia. Oprócz tego wracamy do organizacji Konferencji Różanej. Będzie to konferencja międzynarodowa, bo przyjadą do nas przedstawiciele z Islandii, Rumunii i Szwecji. Zostajemy przy pomyśle instalacji różanych w przestrzeni miejskiej, będzie można się przy nich fotografować – mówi Weronika Lenarczyk, zastępca dyrektora Kutnowskiego Domu Kultury.

Oprócz tego, organizatorzy gwarantują trzydniową świetną zabawę dla wszystkich mieszkańców. Jak podkreśla dyrektor Kutnowskiego Domu Kultury Radosław Rojewski, wraca format wielkiego święta w mieście.

- Otwarcie Święta Róży zaplanowane jest na Placu Wolności pokazem mody. Zaprezentowana zostanie Królowa Róż. Będzie oczywiście Jarmark Różany, lunapark, food trucki. Nie może oczywiście zabraknąć koncertów gwiazd na dużej scenie. Będą to: Kayah, Krzysztof Cugowski z zespołem mistrzów i Baranovski – wylicza Radosław Rojewski.

Dodatkowo sporo koncertów odbędzie się na mniejszych scenach lub w plenerze. Wstępem do Święta Róży będzie również odsłonięcie specjalnej panoramy historii Kutna.

- Przy okazji święta miasta zaprezentujemy panoramę historii Kutna. To przedsięwzięcie będzie liczyć sobie 19 metrów i znajdą się w nim najważniejsze postaci i wydarzenia związane z Miastem Róż – wyjaśnia Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna.

Święto Róży w tym roku potrwa od 9 do 11 września.  Otwarcie Panoramy Historii Kutna w piątek 9 września o 12:00 w galerii na Placu Wolności.