Burze

Ostrzeżenie meteorologiczne

18.05.2024 13:00 - 18.05.2024 22:00

UWAGA - MOŻLIWE BURZE (stopień zagrożenia 1)!!!

więcej informacji o Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 41 - burze/1

Zielona moc Zielonej Osi Miasta

Wizualizacja prac wykonanych przy Zielonej Osi Miasta

W piątek oficjalnie przekazany został plac budowy tzw. Zielonej Osi Miasta. Wykonawcy rozpoczynają więc realizację zadania, które składa się z wielu elementów. Część prac skupiać się będzie na budowaniu infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, która bardzo interesuje mieszkańców miasta. Nie mniej ważnym aspektem jest jednak walor ekologiczny Zielonej Osi Miasta.

Dzięki tej inwestycji w Kutnie pojawią się tysiące nowych krzewów, kwiatów, roślin miododajnych oraz kilkadziesiąt drzew. Wszystkie te rośliny trafią do Parku Nad Ochnią.
Szczególne wrażenie robi liczba prawie 6000 roślin cebulowych, które będą wsadzone w ramach tego projektu. Dodać do tego należ też ponad 2000 róż i prawie 2000 sadzonek traw ozdobnych i bylin. Ponadto posadzonych zostanie ponad 1000 krzewów iglastych i liściastych.

W projekcie inwestycji nie brakuje też drzew. Park Nad Ochnią wzbogaci się o 66 nowych drzew. Z kolei Biuro Zieleni Miejskiej w ramach realizacji projektów Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego ciągu dwóch najbliższych lat zamierza ulokować w parku kolejne kilkadziesiąt drzew.