Problemy z węglem dla Kutna - komunikat prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego

Ładowanie węgla

Szanowni Państwo!

Niestety nie mam dla Państwa dobrych informacji. Miasto Kutno nadal nie otrzymało węgla do dystrybucji w ramach preferencyjnego zakupu. Pragnę podkreślić, że nie jest to wina Kutna, ani urzędu miasta. Dopełniliśmy niezbędne formalności wynikające z przepisów. Mimo to, napotykamy wiele problemów, które sami  rozwiązujemy na bieżąco.

W ubiegły czwartek dostaliśmy informację, że Kwalifikowany Dostawca Węgla w Nowym Gaju nie jest w stanie obsłużyć naszego samorządu. Natychmiast rozpoczęliśmy starania o to, by kupić węgiel prosto z kopalni. Zmuszeni byliśmy do ponownego złożenia do spółki węglowej zapotrzebowania mieszkańców. Obecnie od kilku dni czekamy na wyznaczenie terminu odbioru zamówienia. To wszystko wydłuża czas transportu węgla do naszego miasta.  O wszystkim poinformowałem również wojewodę łódzkiego, który ma rozmawiać o tej sytuacji w ministerstwie.

Wpłaty na zakup węgla będą przyjmowane dopiero po faktycznym przetransportowaniu węgla do Kutna, o czym niezwłocznie poinformujemy.
Drodzy Państwo prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, bo naprawdę robimy, co tylko możemy, aby sprowadzić węgiel do Kutna. Działamy zgodnie z rządowymi wytycznymi i mechanizmami, które mają swoje wady. Przykre jest to, że w tej sytuacji najbardziej poszkodowani są mieszkańcy, a my nie możemy nic z tym zrobić.

FOT. Pixabay.cm