Niebieski Marsz przeszedł ulicami Kutna

Niebieski Marsz 2023

Przez centrum Kutna po raz kolejny przeszedł Niebieski Marsz. To inicjatywa Fundacji Niebieski Wiatrak, która w ten sposób chce zwrócić uwagę na temat autyzmu.

Każdego roku na początku kwietnia dzieci, młodzież i nauczyciele ze szkół i przedszkoli funkcjonujących na terenie Kutna biorą udział w marszu, który porusza bardzo ważną problematykę.

- Kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu. Od 2014 roku przy współudziale Urzędu Miasta w Kutnie organizujemy ten marsz, dzięki czemu wiele osób dowiedziało się, czym jest autyzm – mówiła przed budynkiem magistratu Marzena Woźniak, prezes Fundacji Niebieski Wiatrak.

Uczestnicy marszu przeszli z Placu Wolności, ulicą Królewską do Placu Piłsudskiego.

- Cieszę się, że po raz kolejny możemy się spotkać w centrum miasta i poruszyć ważną tematykę. Życzę sukcesów w edukacji, uwrażliwianiu  i uświadamianiu mieszkańców na problemy osób ze spectrum autyzmu. Mam również nadzieję, że dzięki temu będziecie czynić świat jeszcze lepszym, także dla tych wszystkich, którzy z autyzmem żyją na co dzień  – mówił Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przypada 2 kwietnia.