Biuletyn Informacji Publicznej

Można składać wnioski o dotacje na przyłącza do sieci kanalizacyjnej

Kanalizacja

Wystartował kolejny program dotacyjny dla mieszkańców miasta. Kutnianie mogą ubiegać się o pieniądze na przyłącza do sieci kanalizacyjnej. Nabór wniosków już wystartował i potrwa do 30 sierpnia.

- Mieszkańcy mogą wnioskować o dotację pokrywającą 50 procent poniesionych kosztów całkowitych, ale wsparcie finansowe udzielone przez Miasto nie może przekroczyć 3 000 zł. O dotację nie mogą się ubiegać mieszkańcy, którzy przed złożeniem wniosku zakończyli już inwestycję przyłączania do kanalizacji sanitarnej – mówi Kamil Klimaszewski.

Warto się spieszyć, bo wnioski będą rozpatrywane według kolejności ich złożenia.

KLIKNIJ TUTAJ I POBIERZ WNIOSEK

Wnioski należy składać w Wydziale Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej w UM Kutno. Szczegółowych informacji można dowiedzieć się dzwoniąc pod numer 24 253 12 54 w godzinach od 7:30 do 15:30.

Rozliczenie dotacji musi nastąpić w terminie do 30 grudnia roku, w którym przyznana została dotacja.

Warto przypomnieć, że z dotacji na przyłącza do kanalizacji miejskiej skorzystało 166 gospodarstw domowych. Urząd Miasta Kutno przeznaczył na ten cel prawie pół miliona złotych. Tylko w ubiegłym roku z programu skorzystało 46 gospodarstw, które uzyskały dotacje w kwocie prawie 140 000 złotych.