I sesja Rady Miasta Kutno w IX kadencji

Prezydent Kutna Mariusz Sikora

We wtorek (07.05) oficjalnie rozpoczęła obrady nowa Rada Miasta Kutno. Na początek Maria Jolanta Aulich zastępca przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej wręczyła wszystkim prezydentowi Kutna oraz wszystkich radnym zaświadczenia o wyborze. Pod przewodnictwem Radnego Seniora - Zbigniewa Burzyńskiego, radni złożyli ślubowanie i wybrali Przewodniczącego Rady Miasta Kutno. W tajnym głosowaniu z poparciem 12 głosów został nim radny Paweł Markiewicz.

Ślubowanie złożył również nowy prezydent Kutna - Mariusz Sikora.

- Dziękuję za olbrzymi mandat zaufania, jakim obdarzyli mnie mieszkańcy. Przed nami sporo pracy, do której bierzemy się już od jutra. Mamy zespół, który wie, dokąd zmierzamy i co chcemy osiągnąć. Myślę, że nasza współpraca zarówno z Radą Miasta jak i pracownikami Urzędu Miasta będzie przebiegała bez problemów - mówił tuż po zaprzysiężeniu prezydent Mariusz Sikora

Prezydent dodał też, że jego zastępcami będą Jacek Boczkaja i Zbigniew Wdowiak. Radni podczas sesji wybrali również wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Został nim Robert Feliniak, na którego zagłosowało 18 radnych.

Skład Rady Miasta Kutno w kadencji 2024-2029:

1. Danuta Blus
2. Zbigniew Burzyński