50 lat wspólnej drogi, jubilaci odebrali medale

Jubileusz złotych godów państwa Dominowskich

W minioną sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie miała miejsce uroczystość Złotych Godów Państwa Ewy i Józefa Dominowskich. Z tej okazji Prezydent Zbigniew Burzyński uhonorował Dostojnych Jubilatów Medalami Prezydenta RP oraz okolicznościowymi dyplomami. W słowach skierowanych do Jubilatów pogratulował wspólnie spędzonych lat, podziękował im również za trud pracy zawodowej. Na kolejne lata wspólnej drogi prezydent Burzyński życzył Jubilatom dużo zdrowia, wiele radości i optymizmu w otoczeniu rodziny oraz wszelkiej pomyślności.

Państwo Dominowscy ślubowanie złożyli 21 października 1972 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Lubieniu Kujawskim. Zawodowo pani Ewa przez blisko 20 lat była pracownikiem Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Handlu Wewnętrznego, natomiast pan Józef pracował w transporcie. Później oboje rozpoczęli prowadzenie wspólnej działalności gospodarczej. Jak podkreśla Jubilat w ich wspólnym życiu najważniejsze zawsze były: szacunek, wzajemne troska, zrozumienie i  tolerancja. Są szczęśliwymi rodzicami córek Renaty i Agnieszki oraz dumnymi dziadkami wnucząt: Damiana, Dariusza, Roksany i Kamila. Od niedawna spełniają się również w roli pradziadków Aleksandra. Czerpią wielką radość i szczęście z życia rodzinnego. Niezmiennie od 50-ciu lat darzą się wielkim szacunkiem i zrozumieniem.

Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje.

Małżonkowie, którzy wspólnie przeżyli minimum 50 lat, mogą złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie wniosek o przyznanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalu za długoletnie pożycie małżeńskie. Następnie wnioski są przesyłane do urzędu wojewódzkiego, który po weryfikacji dokumentów przekazuje sprawę do Kancelarii Prezydenta RP. Procedura trwa od 4 do 6 miesięcy.

Pary, które szczęśliwie doczekały jubileuszu Szmaragdowych (55-lecie), Diamentowych (60-lecie) czy następnych godów również mogą zgłaszać taki fakt do USC. Podczas zorganizowanej uroczystości Jubilaci otrzymują listy gratulacyjne od Prezydenta Miasta Kutna.

Więcej informacji pod numerem tel. 24 254 28 84.