Opady marznące

Ostrzeżenie meteorologiczne

29.01.2023 12:23 - 30.01.2023 07:00

Uwaga - może być ślisko!!!

więcej informacji o Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 6 - opady marznące
Biuletyn Informacji Publicznej

20 lat Podstrefy Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Jubileusz 20-lecia Podstrefy Kutno

Kutnowska podstrefa Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ma już 20 lat. W 2001 roku ówczesny premier Jerzy Buzek podpisał decyzję o włączeniu 23 ha gruntów miejskich w dzielnicy Sklęczki w granice Łódzkiej SSE.

Przez dwie dekady kutnowska podstrefa powiększała się i zyskiwała nowych inwestorów. Według wyliczeń analityków z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Kutnie zostały zainwestowane ponad 3 000 000 000 złotych. Począwszy do 2004 r. (rok wydania pierwszego zezwolenia) Zarząd Łódzkiej SSE wydał 40 zezwoleń na działalność w Podstrefie Kutno, które stały się udziałem kilkudziesięciu firm. Firmy stworzyły od zera ponad 3 500 miejsc pracy. Konsekwentny rozwój doprowadził do tego, że obecnie w całej Kutnowskiej Strefie Przemysłowej (obejmującej również formy działające poza SSE) działa prawie 60 różnych przedsiębiorstw zatrudniających około 10 000 osób. Efektem tego jest - odnotowane w październiku br. - najniższe bezrobocie w historii miasta (1060 osób).

Uczestnicy jubileuszu mieli możliwość obejrzenia specjalnego filmu dokumentalnego o rozwoju strefy, historii kutnowskiego przemysłu i jego wpływie na miasto. Wielkie podziękowania powędrowały do prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego, który również obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia prezydentury.

Jubileusz był także okazją do podziękowania, wszystkim tym którzy brali (i wciąż biorą) udział rozwoju strefy, przede wszystkim:

- inwestorom, którzy zdecydowali się na inwestycje w Kutnie, jak również tym, którzy formalnie nie działają w specjalnej strefie ekonomicznej, ale z sukcesem współtworzą ten obszar,

- władzom i pracownikom Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dzięki której w ogóle mieliśmy pretekst do spotkania. Ukłony dla obecnego Zarządu ŁSSE (z Marek Michalik i Agnieszka Sygitowicz na czele) jak również dla byłych prezesów,

- jednostkom i urzędom zaangażowanym w tworzenie Podstrefy Kutno, a także tym, którzy wspierają inwestorów na drodze uzyskiwania przez nich niezbędnych decyzji i pozwoleń,

- wszystkim pracownikom Urzędu Miasta Kutno, zarówno tym obecnym jak tym, którzy już nie pracują,

- oraz lokalnym, kutnowskim firmom, które znalazły dla siebie rolę i korzystają z obecności Podstrefy Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.