Miasto Kutno na Święcie Róż w Końskowoli

Delegacja z Kutna prezentowała Miasto Róż podczas XXIV Święta Róż w Końskowoli – sercu polskiego szkółkarstwa!
Zaprzyjaźnionemu wydarzeniu towarzyszyła podniosła uroczystość chrztu i nadania imienia nowej odmianie róży: “Księżna Izabela Czartoryska” wyhodowanej przez Łukasza Rojewskiego.

Przedstawiciele Urzędu Miasta i Kutnowskiego Domu Kultury mieli również wsparcie w postaci przyjaciół z Polskiego Towarzystwa Różanego, Królowej Róż Magdaleny Koniuszy oraz Kutnowskiej Grupy Tańca Dawnego “La Danse”.
W tym roku po raz pierwszy podczas Święta Róż w Końskowoli odbył się Profesjonalny Konkurs Różany. Na miejscu nie zabrakło też innych różanych atrakcji takich jak m.in. plecenie wianków z florystkami.
Kutnowska delegacja intensywnie promowała miasto oraz zapraszała mieszkańców Końskowoli do odwiedzenia Kutna we wrześniu podczas 47. Święta Róży Kutno 2021.