Żyją razem już pół wieku, piękne jubileusze w USC
W minioną sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie miały miejsce uroczystości Złotych Godów dwóch par małżeńskich.
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo Maria i Piotr Łuczakowie oraz Wiesława i Andrzej Dachniewscy. Z tej okazji Prezydent Zbigniew Burzyński uhonorował Dostojnych Jubilatów Medalami Prezydenta RP oraz okolicznościowymi dyplomami.
W słowach skierowanych do czcigodnych Jubilatów pogratulował wspólnie spędzonych lat, podczas których doświadczyli wiele radości i szczęścia, ale również i trosk. Ich wzajemny szacunek, cierpliwość i odpowiedzialność pozwoliły wychować następne pokolenia. Prezydent podziękował również za ich dorobek zawodowy, dzięki któremu miasto Kutno na przestrzeni minionych lat rozwijało się.
Państwo Maria i Piotr Łuczakowie ślubowanie złożyli 04 września 1971 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Oporowie. Wspólnie prowadzili gospodarstwo rolne. Jak podkreśla Jubilatka zrozumienie i wzajemna pomoc to ich przepisy na szczęśliwy związek małżeński. Są szczęśliwymi rodzicami synów Radosława, Krzysztofa oraz córki Wioletty, dumnymi dziadkami pięciorga wnucząt oraz pradziadkami prawnuczki Julii. Niezmiennie od ponad 50-ciu lat darzą się wzajemnym szacunkiem i zaufaniem.
Jubilaci Złotych Godów państwo Wiesława i Andrzej Dachniewscy złożyli przysięgę małżeńską 23 października 1971 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie. To emerytowani pracownicy Kutnowskich Zakładów Farmaceutycznych "POLFA" oraz PKP Kutno. Wieloletnim stażem małżeńskim i wzajemnym poszanowaniem dają wspaniały przykład synowi Tomaszowi oraz swoim wnukom. Czerpią wielką radość i szczęście z życia rodzinnego.
Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych lat związku małżeńskiego, pełnego wzajemnego poszanowania i dozgonnej miłości.
Małżonkowie, którzy wspólnie przeżyli minimum 50 lat, mogą złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie wniosek o przyznanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalu za długoletnie pożycie małżeńskie. Następnie wnioski są przesyłane do urzędu wojewódzkiego, który po weryfikacji dokumentów przekazuje sprawę do Kancelarii Prezydenta RP. Procedura trwa od 4 do 6 miesięcy. Więcej informacji pod numerem tel. 24 254 28 84.