Żołnierze ślubowali w Kutnie

Przysięga Wojskowa 9 ŁBOT

50 żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło oficjalne ślubowanie. Uroczystość odbyła się w Kutnie na Placu Piłsudskiego.

To już kolejne tego typu wydarzenie zorganizowane w centrum Miasta Róż. Żołnierze składający przysięgę wojskową ukończyli wcześniej specjalne szkolenie. Ci, którzy uzyskali najlepsze wyniki zostali dodatkowo uhonorowani podczas sobotniego ślubowania.

- Jesteśmy dumni, że po raz kolejny możemy gościć żołnierzy podczas tak wspaniałego wydarzenia. Cieszymy się, że w Kutnie mamy 92. Batalion Lekkiej Piechoty. Wojska Obrony Terytorialnej są bardzo pomocne i widoczne podczas szeregu działań. Zauważalne było to m.in podczas wrześniowej powodzi - mówił podczas uroczystości Mariusz Sikora, prezydent Kutna.

Prezydent Kutna również został uhonorowany. Włodarz Miasta Róż otrzymał Odznakę 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ponadto podczas uroczystości nie zabrakło defilady, pokazu sprzętu wojskowego oraz żołnierskiej grochówki.