Żołnierze przysięgali w Kutnie

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej

Prawie 200 żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę wojskową w Kutnie. W sobotę na Placu Piłsudskiego miało miejsce wydarzenie, podczas którego wojskowi przysięgali chronić mieszkańców regionu i pomagać im w trudnych sytuacjach.

9 ŁBOT funkcjonuje od 2017 roku. W ciągu pięciu lat jej struktury zasiliło około 35 tysięcy ochotników - kobiet i mężczyzn. Brygada składa się z trzech batalionów funkcjonujących w Łasku, Zgierzu i właśnie w Kutnie. Miasto Róż po raz drugi było areną ślubowania nowych żołnierzy.

W czasie ceremonii nie zabrakło łez wzruszenia i podziękowań dla żołnierzy od rodzin, które przyjechały do Kutna by towarzyszyć w tak podniosłej chwili. Oprócz tego żołnierze pokazali sprzęt wojskowy, a mieszkańcy mogli również spróbować tradycyjnej grochówki.

W uroczystościach brali udział: parlamentarzyści z regionu, Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński, Wicemarszałek województwa łódzkiego Robert Baryła, Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński wraz z zastępcami Jackiem Boczkają i Zbigniewem Wdowiakiem.