Złóż wniosek i odbierz dotację na wymianę źródła ciepła, 13 marca rusza kolejna odsłona miejskiego programu

Kominy w centrum Kutna

Prawie 1 500 000 złotych przez ostatnie siedem lat kutnowski urząd miasta przekazał mieszkańcom na wymianę źródeł ciepła w domach. Coroczna akcja dotacji cieszy się dużą popularnością. Tylko w ubiegłym roku z dofinansowania skorzystało 48 gospodarstw domowych, a już 13 marca rusza kolejny nabór wniosków.

- Czekamy na mieszkańców, którzy mają w planach wymianę swojego starego pieca. Pieniądze będą przyznawane właścicielom gospodarstw domowych, w których stare piece węglowe będą zastępowane bardziej ekologicznymi źródłami ciepła. Na przykład piecami: olejowymi, gazowymi, elektrycznymi, na biomasę m.in. pellet czy pompami ciepła – mówi Joanna Walczak z Wydziału Ochrony Środowiska w UM Kutno.

Aby skorzystać z dotacji należy złożyć wniosek, który można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta Kutno. Wypełniony formularz przyjmowany będzie w pokoju 329 (I piętro). Nabór potrwa do 31 sierpnia. Mieszkańcy mogą otrzymać dofinansowanie w kwocie, maksymalnie 50 procent wartości zakupu pieca, ale nie więcej niż 3000 złotych.

W ciągu sześciu lat działania ekologicznego programu, dotacje zostały przyznane łącznie 495 gospodarstwom domowym.

FOT. Panorama Kutna

Załącznik Rozmiar Pobierz