Silny wiatr

Ostrzeżenie meteorologiczne

17.05.2024 11:00 - 17.05.2024 17:00

Uwaga - możliwy silny wiatr !!!

więcej informacji o Ostrzeżenie meteorologiczne nr 40

Zespół Pieśni i Tańca na Międzynarodowym Festiwalu

zdjęcie zespołu

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej w dniach 21-25 października 2021 r uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Tańca Ludowego na Węgrzech w miejscowości Barcs.

ZPiTZK wraz z Zespołem Pieśni i Tańca Łódź został zaproszony przez władze miasta Barcs ,którzy od lat prowadzą wymianę kulturalną z naszym krajem .
Uroczyste otwarcie odbyło się w ratuszu gdzie burmistrz Csaba Koós przywitał zaproszone zespoły taneczne oraz gospodarza festiwalu Zespół Tańca Ludowego  Boróka, który obchodził jubileusz 45 lat od powstania zespołu na który byliśmy zaproszeni  podziwiając ich międzypokoleniowy, żywiołowy dorobek artystyczny. Po wielkim otwarciu przed Ratuszem grupy taneczne zaprezentowały krótkie programy artystyczne.
Wszystkie zaproszone zespoły tańca ludowego prezentowały się na Galowym Pokazie Międzynarodowego Festiwalu Tańca Ludowego. Na scenie pojawiły się zespoły polskie, chorwackie, niemieckie i węgierskie.
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej tym razem zaprezentował tańce i śpiewy żydowskie ze swojej słynnej suity Kantor i jego chórzyści wg Szaloma Asza, które bardzo podobały się publiczności, innym zespołom i zaproszonym gościom. Pełne nagranie gali można obejrzeć na stronie BarcsMedia na Facebooku i na kanale Youtube.
Dzięki wyjazdowi mogliśmy zapoznać się z tańcami węgierskimi kilku regionów oraz poznać tradycje ludowe innych kultur, oraz zintegrować się z  ludźmi lubiącymi tak jak my taniec i muzykę ludową .
Zapraszamy serdecznie młodzież do naszego zespołu, żeby wstąpiła w nasze szeregi i razem z nami reprezentowała na festiwalach krajowych i zagranicznych nasze miasto Kutno i kraj.

Zespół zaprasza do zespołu nowych członków, próby odbywają się w poniedziałki w Kutnowskim Domu Kultury o godz. 17-18 dzieci ,18-20 młodzież i dorośli.
Kontakt do zespołu:
Prezes ZPiTZK