Zakończyła się przebudowa kamienicy przy ulicy Podrzecznej 20

Na zdjęciu widać Kamienicę przy ul. Podrzecznej 20

Zakończyły się prace związane z przebudową kamienicy przy ulicy Podrzecznej 20 w Kutnie. Budynek w kilka miesięcy całkowicie zmienił swoje oblicze. Dzięki inwestycji Kutno zyskało siedem mieszkań komunalnych.

- Jeszcze nie dawno ten budynek wyglądał fatalnie. Były oficyny ruiny, ale kilka lat temu miasto odkupiło tę nieruchomość od prywatnych właścicieli. Myślę, że ten remont nam się udał. Wystarczy spojrzeć, jak wygląda ten budynek oraz mieszkania – mówił podczas konferencji prasowej Zbigniew Burzyński, Prezydent Kutna.

- Rzeczywiście mieszkania są bardzo ładne. W sumie mieszkań jest siedem. Cztery mieszkania są trzypokojowe, dwa dwupokojowe i jedno mieszkanie ma jeden pokój. Zasiedleniem zajęła się Społeczna Komisja Mieszkaniowa. Mamy na parterze mieszkania dla osób niepełnosprawnych, tym też zajęła się komisja – dodał Jacek Boczkaja, Zastępca Prezydenta Kutna.

Zakres prac realizowanych podczas inwestycji był bardzo szeroki i objął cały budynek.

- Wykonana została nowa elewacja budynku, ściany zostały docieplone, wymieniono pokrycie dachowe. Dodatkowo  oraz instalację wodno-kanalizacyjną oraz elektryczną - Marian Sierpiński, dyrektor Zarządu Nieruchomości Miejskich.

Na potrzeby mieszkalne zaadaptowane zostały dwa pomieszczenia znajdujące się na poddaszu kamienicy.

- Niebo, a ziemia. Jest przepięknie. Bardzo duża zmiana – mówiła podczas konferencji prasowej pani Elżbieta, która żyła w jednym z dwóch lokali zamieszkałych przed inwestycją.

- Potrzeby w mieście są spore i dobrze, że są oddawane do użytku nowe mieszkania. Cała komisja ma nadzieję, że co rok, albo dwa będą takie lokale oddawane do dyspozycji mieszkańców – dodał Tomasz Rędzikowski, radny Rady Miasta i członek Społecznej Komisji Mieszkaniowej.

Przebudowa znacząco podniosła standard życia mieszkańców, którzy zyskali też podłączenie do sieci ciepłowniczej i nie będą musieli martwić się już o ogrzewanie swoich mieszkań. Koszt remontu budynku to 930 tysięcy złotych. Prace budowlane wykonała firma MEG-BUD.