Biuletyn Informacji Publicznej

Wydłużamy nabór kandydatów - siedem mieszkań czeka na najemców

Blok przy ulicy Siemiradzkiego - wizualizacja

Do 18 maja wydłużamy nabór kandydatów na najemców lokali mieszkalnych w dwóch blokach przy ulicy Siemiradzkiego. Jeszcze siedem mieszkań czeka na swoich lokatorów. To już ostatni dzwonek, aby zgłosić się do dodatkowego naboru.

Co należy zrobić, żeby się zgłosić? Wystarczy złożyć wniosek, który znaleźć można poniżej w zakładce "do pobrania".

Warto pamiętać, że najemcy będą zobowiązani do partycypacji finansowej. Wkład własny najemców wyniesie około 110 000 złotych. O przydziale mieszkań ponownie zadecyduje losowanie. Dwa bloki przy ulicy Siemiradzkiego 7 i 7A mają zostać wybudowane w II kwartale 2024 roku. W dwóch obiektach zlokalizowanych będzie 36 mieszkań.

- Dodatkowy nabór prowadzony jest od 26 kwietnia. Wolnych jest siedem mieszkań o powierzchni od ponad 47 do ponad 59 metrów kwadratowych. Najemcy muszą spełniać pewne kryteria m.in. dochodowe. Są też specjalne zasady kwalifikacji osób chętnych – wyjaśnia Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego UM Kutno.

Nabór najemców do lokali w nowo budowanych blokach przy ul. Siemiradzkiego 7 i 7A prowadzony był w styczniu. Po procedurze losowania mieszkań, kilku chętnych nie przystąpiło do podpisania umowy.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru dostępne są tutaj - kliknij i dowiedz się więcej.

 

Do pobrania
Załącznik Rozmiar Pobierz
pdf wniosek 21.04.2023.pdf
121.84 KB Pobierz