Wrzesień w bibliotece

Wrzesień w bibliotece

5.09. godz.12.00 - Narodowe Czytanie/ teren przed biblioteką – „Ballady i romanse” A.Mickiewicza. Czytanie na żywo wybranych  fragmentów poezji.

11.09 godz. 11.00 – 15.00 – Piknik rodzinny z biblioteką

plakat wydarzenia

15.09. godz.18.00  Spotkanie autorskie z Błażejem Torańskim i jego najnowszą książką „Kat polskich dzieci. Opowieść o Eugenii Pol”.

Publicysta, pisarz specjalizujący się w literaturze faktu. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. Pracował m.in. we "Wprost", "Prawie i Życiu", "Rzeczpospolitej". Jest członkiem SDP. W 2017 roku otrzymał nagrodę SDP im. Janusza Kurtyki za publikacje na łamach "Do Rzeczy" i "Odry". Autor zbioru wywiadów z twórcami o cenzurze "Knebel. Cenzura w PRL-u" (2016), współautor (wraz z Marcinem Jakubem Szymańskim) książki "Fabrykanci. Burzliwe dzieje rodów łódzkich przemysłowców" (2016) oraz bestsellerowego "Małego Oświęcimia" (2020). Jego najnowsza książka jest pierwszą biografią zbrodniarki wojennej Eugenii Pol z obozu dla dzieci, która w PRL-u pracowała w żłobku.

Spotkanie poprowadzi Radosław Wąs

plakat wydarzenia

22.09 godz.18.00 Spotkanie autorskie z Magdaleną Okraską - dziennikarką i publicystką, która jest jednocześnie działaczką społeczną, etnografką i nauczycielką. Od kilkunastu lat działa społecznie w stowarzyszeniach, nieformalnych organizacjach i związkach zawodowych. Fascynuje się polskimi miastami jako żywymi organizmami, pisze o nich i i fotografuje je z różnych perspektyw. W roku 2018 wydała książkę „Ziemia jałowa. Opowieść o Zagłębiu” .Jest również autorką książki "Nie ma i nie będzie"  gdzie opisuje podróż do miast, o których wszyscy słyszeli, ale nikt ich nie odwiedza. Według niej, przedstawia Polskę  oszukaną przez Balcerowicza, zachłyśniętą wczesnym kapitalizmem, tkwiącą pomiędzy dawnym, a nowym.

Spotkanie odbędzie się w ramach Kutnowskich Dni Seniora 2022 i poprowadzi je Radosław Wąs

plakat wydarzenia

27.09 godz. 13.00 „Rozbieram wszystkie szepty”- spotkanie autorskie z Marleną Kluk, artystką związaną z Kutnem.  Zdobywczyni licznych nagród i wyróżnień. Pisze i maluje, a także rozwija swoja pasję aktorską. Działa w Stowarzyszeniu Trzeciego Wieku w Kutnie. Jest autorką książek i tomików poezji: „Na zakrętach”, „Nad polami słońce”, „O nadzieję gram” i wreszcie zbioru opowiadań „Rozbieram wszystkie szepty””. Książka opisuje prawdziwe historie-często tragiczne –ludzi napotkanych w ciągu życia autorki, którzy zostawili w jej wspomnieniach niezatarty ślad. W książce nie brakuje osobistego ładunku emocjonalnego i romantycznych symboli.

Spotkanie odbędzie się w ramach Kutnowskich Dni Seniora 2022 i poprowadzi je Dorota Nowaczyk

plakat wydarzenia

29.09 godz.18.00 Spotkanie z Ałbeną Grabowską, nazywaną przez czytelników  królową polskiej literatury. Autorka ponad 20 książek, w tym cyklu "Stulecie Winnych" oraz wielu innych znanych powieści, np. "Lot nisko nad ziemią" czy "Coraz mniej olśnień”. Na swoim koncie ma ponadto trylogię "Alicja w krainie czasów" oraz serię książek dla dzieci opowiadających o Julku i Mai. Zadebiutowała w 2011 roku książką non-fiction „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”, w której opisała historię swoich bułgarskich przodków oraz kulturę regionu Rodopów.

Jako wciąż praktykujący lekarz neurolog, może się również pochwalić publikacjami naukowymi  m.in. na temat padaczki.

Załącznik Rozmiar Pobierz
jpg plakat wydarzenia