Wojskowy weekend w Kutnie

Plakat Święto Wojska Polskiego

Szykuje się wyjątkowy weekend dla miłośników wojska i militariów z Kutna. Już w sobotę 14 sierpnia otworzą się bramy jednostki wojskowej przy ul. Bohaterów Walk Nad Bzurą. Mieszkańcy będą mogli zobaczyć sprzęt wojskowy, pokazy militarne oraz posłuchać występu Miejskiej Orkiestry Dętej z Gostynina. Dodatkowo będzie możliwość strzelania z broni pneumatycznej i łuku. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w symulatorze skoków spadochronowych , a na dzieci czekać będą dmuchańce i inne atrakcje.

Dojazd na miejsce zapewni specjalny autobus MZK Kutno, który wyjedzie sprzed Kutnowskiego Domu Kultury, ale zabierze również pasażerów z przystanków przy ul. Wyszyńskiego oraz Batorego Pętla.

Mieszkańcy lubiący aktywne spędzanie czasu na miejsce mogą dojechać rowerem w ramach Zielonego Rajdu Rowerowego organizowanego przez Muzeum Regionalne w Kutnie.

Jak co roku zapraszamy również na obchody Święta Wojska Polskiego i 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Oficjalne obchody już w niedzielę 15 sierpnia od 9:30.
Poniżej pełny program obu wydarzeń.

14 SIERPNIA  GODZ. 11.00-14.00

Kutno, Jednostka Wojskowa ul. Bohaterów Walk nad Bzurą
- POWITANIE UCZESTNIKÓW, HYMN PAŃSTWOWY, DEFILADA
- STRZELNICA WOJSKOWA
- POKAZY MILITARNE
- ZAWODY STRAŻACKIE, STRZELECKIE i ŁUCZNICZE
- SYMULATOIR SKOKÓW SPADOCHRONOWYCH
- Występ MIEJSKIEJ ORKIESTRY DĘTEJ Z GOSTYNINA
- prezentacja historycznego sprzętu wojskowego oraz statków powietrznych Wojska Polskiego
- GROCHÓWKA wojskowa dla każdego
- DARMOWE DMUCHAŃCE I INNE ATRAKCJE DLA DZIECI
- Zielony Rajd Rowerowy
Start godz. 10.00 Muzeum bitwy nad Bzurą (Park Wiosny Ludów),
Trasa Kutno – Os. Sklęczki, Os. Sklęczki – Kutno 15 km
Organizator Muzeum Regionalne w Kutnie (szczegóły www.muzeumkutno.pl).
Uwaga: bezpłatny autobus dla wszystkich mieszkańców
Upominek dla każdego podróżnego.
Odjazd: Kutnowski Dom Kultury
Przystanki: Wyszyńskiego – Batorego Pętla – Os. Sklęczki
Godziny odjazdu z Kutnowskiego Domu Kultury: 10.30, 11.30, 12.30
Godziny odjazdu z Os. Sklęczki: 12.05, 13.05, 14.10