Burze

Ostrzeżenie meteorologiczne

05.05.2024 12:00 - 05.05.2024 22:00

Uwaga - możliwe burze (kategoria 2) !!!

więcej informacji o Ostrzeżenie meteorologiczne nr 36 - burze/2

Wnioski złożone, czekamy na rozstrzygnięcia

Przejście dla pieszych

Kutno złożyło wnioski o dofinansowanie inwestycji związanych z bezpieczeństwem pieszych. Miasto zamierza przebudować trzy przejścia dla pieszych pozyskując pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Odpowiednie dokumenty już zostały złożone w ramach naboru uzupełniającego. Ewentualne pieniądze pozyskane z Funduszu pozwoliłyby zastąpić zwykłe, namalowane pasy aktywnymi przejściami, które funkcjonują już w dwóch miejscach w Mieście Róż.

Takie instalacje doskonale sprawdzają się na ulicy Wyszyńskiego w pobliżu Centrum Seniora oraz na ulicy Grunwaldzkiej markecie Lidl. Piesi przechodzący przez jezdnię mogą czuć się bezpiecznie, bo o ich obecności na drodze, kierowców ostrzegają zapalające się światła.

Sygnalizacja zainstalowana jest zarówno na nawierzchni jezdni jak i na znakach informujących o przejściu dla pieszych. Modernizacja przejść była pomysłem zgłoszonym do Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego w 2018 roku. Szacowany koszt modernizacji jednego przejścia to ponad 100 tysięcy złotych.

Tym razem pozyskane pieniądze pomogłyby w modernizacji przejść w trzech niebezpiecznych dla pieszych miejscach: na ulicy Szymankowskiego przy skrzyżowaniu z Olimpijską, na ulicy Zamoyskiego przy Szkole Podstawowej nr 1 oraz na Łąkoszyńskiej przy Kościele św Stanisława.

Łódzki Urząd Wojewódzki zadeklarował kwotę prawie 10 milionów złotych na dofinansowania do przebudowy przejść dla pieszych. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych.