Władze samorządowe podziękowały „Grajkom Przyszłości”

Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury zostali laureatami najważniejszej nagrody muzycznej w Polsce – Fryderyka 2020. Statuetkę otrzymali za albumKiedyś to były Święta”, zrealizowany w ramach udziału w projekcie „Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości”.

Z tej okazji Prezydent Miasta Zbigniew Burzyński, Zastępca Prezydenta Zbigniew Wdowiak oraz Przewodniczący Rady Miasta Mariusza Sikory przekazali młodym artystom oraz ich instruktorom podziękowania wraz z symbolicznym upominkiem.

Współpraca z Czesławem Mozilem rozpoczęła się już w 2018 roku. To właśnie w Kutnie powstały pierwsze nagrania materiału na płytę. W Centrum Teatru, Muzyki i Tańca nagrano 3 piosenki, które pojawiły się na nagrodzonym albumie. W nagraniach wziął udział chór dziecięco – młodzieżowy z sekcji wokalnej MDK prowadzony przez Katarzynę Karolak – Rojewską, która również opracowała aranżację wokalną  trzech  piosenek. Poza wokalistami pojawili się również kutnowscy instrumentaliści. Łukasz Czekała opracował aranżację instrumentalną do jednej z piosenek, a na płycie usłyszeć można dziewczęta z kwartetu smyczkowego.

Chór sekcji wokalnej MDK w Kutnie pod kierownictwem Katarzyny Karolak- Rojewskiej:

• Oliwia Byczkowska
  • Alicja Dziuba