Witamy na nowej stronie internetowej Urzędu Miasta Kutno

Zdjęcie przedstawiające smartfon, tablet, laptop wyświetlające nową stronę Urzędu Miasta

Szanowni Państwo,

Witamy na nowej stronie internetowej Urzędu Miasta Kutno.

Nowa witryna Urzędu Miasta Kutno została zaprojektowana w sposób przejrzysty i intuicyjny w szczególności pod kątem jej użyteczności oraz dostępności dla użytkowników. Portal powstał, aby jeszcze bardziej ułatwić komunikację z posiadaczami urządzeń mobilnych. Nowy serwis internetowy jest w pełni responsywny, co oznacza, że automatycznie dostosowuje się do wielkości ekranu ma urządzeniu na którym jest wyświetlany (laptop, tablet, smartfon).

Układ nowej strony wejściowej podzielony jest na 4 podstawowe moduły: Mieszkaniec, Inwestor, Turysta, Miasto Róż. W ramach strony głównej, wydzielony został obszar informacyjny na który składa się 6 prezentowanych newsów (w tym 3 w sliderze). Pozostałą część strony głównej wypełniają odnośniki do najczęściej wybieranych tematów, multimedia (filmy i galerie zdjęć) oraz kalendarium wraz z polecanymi wydarzeniami.

Nowy serwis Urzędu Miasta Kutno uwzględnia wymogi ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych, m.in. poprzez stworzenie wersji strony o zwiększonym kontraście, umożliwienie zmiany wielkości czcionki na stronie (dla osób słabowidzących), zastosowanie odpowiedniego kontrastu kolorystycznego pomiędzy tekstem a tłem na poziomie 4,5 : 1 czy też stosowanie tzw. „fokusa” (obramowania) przy elementach interaktywnych.

Staraliśmy się, aby opublikowane treści na stronie internetowej były zrozumiałe dla wszystkich. Gdyby pojawiły się jakiekolwiek nieścisłości, prosimy o niezwłoczny kontakt na adres mailowy: promocjaatum [dot] kutno [dot] pl

Poprzednia strona funkcjonowała od 2013 r. Nową witrynę wykonała firma Vobacom Sp. z o.o. z Torunia.