Biuletyn Informacji Publicznej

Wielki sukces kutnowskiego judoki

Miłosz Myszkowski na podium zawodów w Oleśnicy

Kutnowski judoka ze srebrnym medalem w zawodach Otwartego Międzynarodowego Pucharu Polski Juniorów Młodszych. W turnieju rozgrywanym w hali sportowej OSiR w Oleśnicy Miłosz Myszkowski reprezentujący UKS Ippon MDK Kutno dotarł aż do finału silnie obsadzonej kategorii wagowej -81 kg. To największy sukces przedstawiciela kutnowskiego klubu w długoletniej historii tej imprezy.

Kutnianin walczył bardzo efektownie, a przede wszystkim skutecznie, wygrywając z kolejnymi rywalami przed czasem. W półfinale stoczył niezwykle ciężki pojedynek z Sebastianem Rybickim - aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski. W trzeciej minucie dogrywki, czyli po blisko 7 minutach walki, Miłosz wykonał rzut seoi nage oceniony na waza ari, by po chwili przejść do skutecznego trzymania w parterze dającego zwycięstwo. Po tej walce obaj zawodnicy przez dłuższy czas dochodzili do siebie.
Blok walk finałowych poprzedziło uroczyste otwarcie, uświetnione przez władze miasta Oleśnica, sponsorów, prezesów Polskiego Związku Judo oraz okręgowych związków.
W finale kategorii -81 kg, po bardzo widowiskowej i technicznej walce, Miłosz uległ przez trzymanie Fabrycjuszowi Tarkowskiemu (AZS Opole).

Gratulujemy naszemu judoce osiągnięcia i życzymy kolejnych sukcesów już w kategorii juniorów, do której przechodzi od nowego roku.
Miłosz Myszkowski jest uczniem III klasy I LO im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie, a judo w UKS ,,Ippon" MDK trenuje od I klasy szkoły podstawowej.

Źródło i fot: Maciej Kisieliński, trener UKS ,,Ippon" MDK Kutno.

Miłosz Myszkowski na podium zawodów w Oleśnicy

Miłosz Myszkowski na podium zawodów w Oleśnicy