Stowarzyszenie Hospicjum Kutnowskie zostanie nagrodzone

Budynek Hospicjum Kutnowskiego

Radni miejscy na wtorkowej (17.08) zdecydowali o przyznaniu Nagrody Miasta Kutno do stowarzyszenia Hospicjum Kutnowskie za wybitne zasługi dla miasta w dziedzinie ochrony zdrowia.

Od wielu lat organizacja prowadzi na terenie miasta hospicjum domowego i stacjonarnego, które zapewniają opiekę hospicyjno-paliatywną.

Jak można wyczytać w uchwale przygotowanej na wtorkową sesję: „Stowarzyszenie Hospicjum Kutnowskie jest jedyną organizacją na terenie Kutna, które od 25 lat sprawuje bezpośrednią opiekę nad osobami chorymi i ich rodzinami w najtrudniejszym okresie choroby nowotworowej, świadcząc pomoc w formie opieki medycznej, psychologicznej i duchowej.”

O uhonorowanie stowarzyszenia zawnioskowała grupa radnych z klubu Porozumienie Dla Kutna: Danuta Blus, Robert Feliniak, Mariusz Sikora, Łukasz Walczak i Małgorzata Żurada. Radni 20 głosami „za” przyjęli uchwałę.

- Postaramy się wręczyć tę nagrodę jak najszybciej. Chcielibyśmy, aby to była następna sesja Rady Miasta – zapowiada Mariusz Sikora, przewodniczący Rady Miasta w Kutnie.

Nagroda Miasta Kutno dla Stowarzyszenia Hospicjum Kutnowskie wyniesie 25 000 zł.