Spotkanie dzieci z półkolonii z władzami Kutna

Spotkanie z prezydentem

Dziś urząd miasta odwiedzili uczestnicy półkolonii, organizowanych przez Kutnowskie Stowarzyszenie "Nie jesteś sam". Młodzi mieszkańcy Kutna spotkali się z prezydentem Mariuszem Sikorą oraz przewodniczącym rady miasta Pawłem Markiewiczem, którzy przybliżyli obowiązki i zadania, jakie realizują w związku z pełnieniem swoich funkcji. Dzieci zapoznały się również z pracą Wydziału Edukacji, Biura Sportu i Turystyki, odwiedziły biuro wydawania dowodów osobistych oraz Kutnowskiej Karty Mieszkańca. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej.
Kutnowskie Stowarzyszenie "Nie jesteś sam" zorganizowało II turnusy z wyżywieniem dla 60-rga dzieci w wieku 7 - 14 lat. Dla uczestników przygotowano ciekawe gry i zabawy edukacyjne, warsztaty, konkursy plastyczne, wycieczki do kina i innych atrakcyjnych miejsc jak np. Park Rozrywki Miasto Western Silverado City w Żninie czy Kosmicznego Ranczo w Rososzu.

Miasto Kutno corocznie współfinansuje organizację półkolonii letnich "Lato w Mieście" dla dzieci z terenu miasta Kutna. W tym roku dofinansowanie w wysokości ok. 100 tys. zł pozwoli na organizację tej formy wypoczynku dla blisko 500 dzieci. Współpracę z miastem w tym zakresie podjęły następujące organizacje pozarządowe: Kutnowskie Stowarzyszenie "Nie jesteś sam", SL SALOS "Róża Kutno", Oratorium Bł. Michała Rua, Hufiec ZHP Kutno.