Są ze sobą już 50 lat. Prezydent uhonorował kolejne pary z Kutna

Jubileusz małżeński, na zdjęciu widać pięć osób

W minioną sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo Zdzisława i Zdzisław Pietrzykowscy oraz Danuta Romancewicz - Łaba i Jerzy Łaba.

Z tej okazji Prezydent Zbigniew Burzyński uhonorował Dostojnych Jubilatów Medalami Prezydenta RP oraz okolicznościowymi dyplomami. Czcigodnym Jubilatom prezydent pogratulował wspólnie spędzonych lat, podczas których przewijały się radości i smutki, troski i obowiązki. Podziękował również za wieloletnią pracę zawodową połączoną z działaniami na rzecz społeczności lokalnej.

Państwo Pietrzykowscy ślubowanie złożyli 31 lipca 1971 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie. Poza pracą zawodową małżonkowie angażowali się również w życie społeczne miasta pełniąc różne funkcje np. radnego czy członka łódzkiego zarządu działkowców. Jak podkreślają, to co pozwoliło im świętować tak piękny jubileusz, to miłość, tolerancja i wyrozumiałość. Są szczęśliwymi rodzicami synów: Arkadiusza i Roberta oraz dumnymi dziadkami wnucząt: Marty i Marcela.

Państwo Danuta i Jerzy Łaba przysięgę małżeńską złożyli 29 lipca 1971 w łódzkim Urzędzie Stanu Cywilnego. Zawodowo Jubilaci związani byli z Gminą Krzyżanów.  Jak wspólnie potwierdzają recepta na udany związek to ustępowanie jeden drugiemu, nawet jeśli dochodzi do kłótni to trzeba wiedzieć, kiedy się przeprosić. Czerpią wielką radość i szczęście z życia rodzinnego, które jest dla nich największą wartością. Są dumnymi rodzicami Rafała i Izabelli oraz kochającymi dziadkami wnucząt Pauliny, Piotra, Adama i Stanisława.

Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje.

Jubileusz złotych godów