Przymrozki

Ostrzeżenie meteorologiczne

17.04.2024 23:00 - 18.04.2024 08:00

UWAGA  - MOŻLIWE PRZYMROZKI !!! (1 stopień zagrożenia)

więcej informacji o Ostrzeżenie meteorologiczne nr 28 - przymrozki/1

Rozpoczynamy rywalizację o Rowerową Stolicę Polski!

Rowerowa Stolica POlski plakat

Miasto Róż dołącza do rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski. Kutno w tym roku przystąpiło do projektu Aktywne Miasta. Zachęcamy do pobierania specjalnej aplikacji i kręcenia kilometrów dla naszego miasta.

W pierwszy dzień wiosny wystartował oficjalny Trening do Rowerowej Stolicy Polski 2023, który trwał do 21 maja. Natomiast już od czwartku (1 czerwca) rozpoczęła się główna rywalizacja, podczas której mieszkańcy będą kręcić kilometry dla swoich miast.

Co należy zrobić, aby dołączyć do rywalizacji?

•    Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu(Sklep Play lub App Store) - kliknij tutaj .
•    Zarejestruj się
•    Z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” -  Rowerowa Stolica Polski 2023.
•    Aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz Miasto, dla którego będziesz kręcić kilometry.
•    W kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem
z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!

W przypadku Kutna jest już kilka stworzonych grup.

Biorąc udział w rywalizacji zyskujesz dostęp do indywidualnych rankingów i historii swoich aktywności. Aplikacja Aktywne Miasta jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect.

Więcej informacji na temat rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski znajdziesz - klikając tutaj.

Jak powstała Rowerowa Stolica Polski?  Organizatorzy chcieli stworzyć projektu na kształt Europejskiej Rywalizacji Rowerowej (ECC) organizowanej przez włoską Bolonia do 2017 roku i zyskała uznanie wielu miast w Polsce oraz w innych krajach europejskich. Celem projektu jest przede wszystkim propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem jako alternatywnego środka transportu, wdrażanie idei smart city w miastach.

Organizatorem Rywalizacji jest Miasto Bydgoszcz. Za nami już 4 edycje: wrzesień 2019, wrzesień 2020r, czerwiec 2021r. i czerwiec 2022r. Zasady rywalizacji są proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Wartością dodaną dla Włodarzy miast będzie pełna, szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. „mapa ciepła”. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowe.

Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny!

Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta.

Wyniki:
2019: 1 miejsce Nowa Sól, 2 miejsce Leszno, 3 miejsce Gorzów Wielkopolski