Prezydent Zbigniew Burzyński z absolutorium za 2021 rok

Zbigniew Burzyński podczas sesji absolutoryjnej

Zbigniew Burzyński po raz kolejny uzyskał absolutorium za wykonanie budżetu. Radni na wtorkowej (28.06) sesji Rady Miasta pozytywnie zaopiniowali pracę włodarza Kutna w 2021 roku.
Prezydent Burzyński jeszcze przed głosowaniem podkreślał, że minione 12 miesięcy, to kolejny okres, który wymagał wytężonej pracy ze względu na różnego rodzaju krajowe i światowe zawirowania.

- Był to kolejny rok, w którym musieliśmy radzić sobie z pandemią. Wiele usług realizowanych w ramach naszych zadań było mocno ograniczonych lub wręcz zamrożonych. Pamiętamy przecież, że przez długi czas Kutnowski Dom Kultury czy Aquapark mogły przyjmować jedynie połowę klientów. Tak samo było w autobusach MZK. Z tymi problemami musieliśmy sobie poradzić – mówił Zbigniew Burzyński.

W 2021 roku Miasto zrealizowało prawie 98 procent dochodów zakładanych w budżecie. Wydatki zostały zrealizowane na poziomie prawie 93 procent. Sprawozdania budżetowe zostały pozytywnie zaopiniowane przez Regionalną Izbę Obrachunkową.

- Priorytety inwestycyjne w 2021 roku to te zadania, które już się zakończyły, czyli rewitalizacja najstarszej części miasta, przebudowa ulic: Ewy i Wybickiego, przebudowa ulic Chopina, Skłodowskiej-Curie, Morcinka, a także budownictwo mieszkaniowe mam tu na myśli oddanie do użytku zrewitalizowanej kamienicy przy ul. Podrzecznej 20. Ubiegły rok przyniósł zmniejszenie zadłużenia. Miasto Kutno wspierało również Kutnowski Szpital Samorządowy na zakup laparoskopu, a dla Policji samochodu służbowego. W związku z tym chcemy poinformować, że nasz klub będzie głosować za absolutorium – mówił Grzegorz Chojnacki, przewodniczący Klubu Radnych Porozumienie Dla Kutna.

Ostatecznie w głosowaniu za absolutorium było 12 radnych, przeciw było siedmioro radnych. Prezydent Zbigniew Burzyński uzyskał również wotum zaufania od Rady Miasta.

Radni na sesji

Zbigniew Burzyński podczas sesji