Prezydent Miasta Kutno ogłosił nabór do tytułu "Wolontariusz Roku 2023"

plakat wydarzenia

plakat naboru

Prezydent Miasta Kutno

ogłasza nabór do tytułu „WOLONTARIUSZ ROKU 2023”.

Zasady i tryb naboru określa Zarządzenie nr 242/2023 roku Prezydenta Miasta Kutno z dnia 2 listopada 2023 roku

w sprawie określenia zasad i trybu naboru do tytułu „Wolontariusz Roku 2023”.

Celem naboru jest:

1. uhonorowanie dobroczynnej, społecznej działalności osób, które pracują nieodpłatnie na rzecz mieszkańców Kutna,
  2. podziękowanie wolontariuszom za ich pracę i zaangażowanie w działalność na rzecz organizacji pozarządowych i mieszkańców Kutna,
  3. popularyzacja dokonań wolontariuszy oraz idei wolontariatu,
  4. poszerzenie wśród mieszkańców Kutna wiedzy o wolontariacie i zakresie pracy wolontariuszy,
  5. zachęcenie mieszkańców miasta do podejmowania aktywności wolontariackiej, włączenie się w inicjatywy łączące bezinteresowne działanie z kształtowaniem więzi społecznych opartych na zaufaniu i solidarności społecznej.

Zgłoszeń do naboru, maksymalnie dwóch kandydatów, mogą dokonywać:

1. organizacje pozarządowe działające na terenie Kutna lub na rzecz jego mieszkańców,
  2. instytucje z terenu Kutna,
  3. mieszkańcy Kutna, których zgłoszenie popiera min. 10 mieszkańców.

Zgłoszeń do naboru, w terminie do dnia 15 listopada 2023 roku, dokonać należy w formie pisemnej na formularzu zgłoszeniowym (stanowiącym załącznik do Zarządzenia Prezydenta Miasta Kutno):

- w Urzędzie Miasta Kutno w Punkcie Obsługi Interesantów w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godzinach 7.30-15.30, w środę 7.30-17.00,

- lub przesłać na adres: pl. marsz. J. Piłsudskiego 18, 99-300 Kutno, z dopiskiem „Wolontariusz Roku 2023”,

- lub przesłać na oficjalny adres e-mailowy urzędu: urzadatum [dot] kutno [dot] pl z dopiskiem „Wolontariusz Roku 2023”.

Osoby, którym przyzna się tytuły zostaną uhonorowane przez Prezydenta Miasta Kutno podczas uroczystej gali z okazji „Dnia Wolontariusza” w grudniu 2023 roku w Kutnowskim Domu Kultury.

Załącznik Rozmiar Pobierz
pdf formularz zgłoszeniowy
94.33 KB Pobierz
docx formularz zgłoszeniowy