Oblodzenie

Ostrzeżenie meteorologiczne

18.04.2024 21:00 - 19.04.2024 08:00

Uwaga dziś wieczorem i  w nocy oblodzenie.

więcej informacji o Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 29.

Poprawa bezpieczeństwa na ulicy Królowej Jadwigi

Na zdjęciu widać nowy chodnik przy ul. Królowej Jadwigi

Kolejne mała, ale niezmiernie potrzebna inwestycja zmierza ku końcowi. Przy ulicy Królowej Jadwigi powstał fragment chodnika, który pozwoli zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców tego osiedla oraz wszystkich korzystających z usług wydziałów Starostwa Powiatowego w Kutnie.

- Dzięki tej niewielkiej zmianie, będzie można poprowadzić dwa przejścia dla pieszych. Chodnik został już wykonany, zostało jeszcze namalowanie znaków poziomych i instalacja znaków pionowych – wyjaśnia Piotr Józefecki, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami i Transportu w UM Kutno.

Przejścia będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Krawężniki są niskie, przed samym przejściem pojawiła się również specjalna nakładka dla osób niewidomych. Koszt budowy to niespełna 24 tysiące złotych.