Pomoc mieszkaniowa dla rodzin poszkodowanych w pożarze kamienicy

Spalona kamienica

Pięć rodzin z kamienicy przy ul. Podrzecznej 13, w której w niedzielę doszło do groźnego pożaru otrzyma wsparcie od miasta. Lokatorzy wspomnianego budynku dostali już oferty mieszkań w zasobach Zarządu Nieruchomości Miejskich. Wszystkie zaproponowane lokale zastępcze są w podobnym standardzie do tych, które znajdowały się w kamienicy przy Podrzecznej.

Do pożaru kamienicy przy Podrzecznej 13 doszło w niedzielę po południu. Według strażaków doszło tam do zaprószenia ognia. Spaleniu uległo mieszkanie na poddaszu, natomiast duża część budynku została zalana podczas akcji gaśniczej.

Straty po niedzielnym zdarzeniu są znaczne. Budynek obejrzeli już przedstawiciele ZNM. W najbliższych dniach okaże się, czy budynek będzie remontowany, czy zostanie przeznaczony do rozbiórki.

Spalona kamienica