Podkutnowskie gminy wypowiedziały porozumienie w sprawie lokalnego transportu, ucierpią mieszkańcy

Fotel autobusu MZK KUtno

W związku z wieloma pytaniami zadawanymi przez mieszkańców podkutnowskich miejscowości w sprawie likwidacji linii komunikacji miejskiej, łączących miasto z gminą Kutno oraz gminą Strzelce informujemy, że takie rozwiązania zostaną wprowadzone wyłącznie na życzenie wspomnianych gmin.

Zarówno gmina Kutno jak i gmina Strzelce przesłały do kutnowskiego magistratu wypowiedzenia obecnie obowiązujących porozumień w zakresie lokalnego transportu zbiorowego. Stosowne porozumienia podpisywane były w 2009 oraz 2010 roku i od tamtej pory nieprzerwanie pomagały w organizacji transportu dla mieszkańców.

Obecne działania władz gmin Kutno i Strzelce dotkną zarówno pasażerów mieszkających na terenie wspomnianych gmin jak i mieszkańców Kutna, ponieważ od stycznia z rozkładów jazdy kutnowskiego Miejskiego Zakładu Komunikacji znikną kursy z Kutna do Strzegocina (linie 1 i 35), Wysokiej Wielkiej (linia nr 12), Byszewa (linia nr 13), Rykowa (linia nr 14), Głogowca (linia nr 31), Komadzyna (linia nr 36), Muchnowa (linia nr 37).

Poniżej pisma wypowiadające porozumienie przesłane do Urzędu Miasta Kutno.

Wypowiedzenie porozumienia