Biuletyn Informacji Publicznej

Paweł Ślęzak z Honorową Nagrodą Prezydenta Miasta Kutna

nagroda

W dniu 31 stycznia 2024 r. na Sesji Rady Miasta Kutno Prezydent miasta Zbigniew Burzyński wręczył Honorową Nagrodę Prezydenta Miasta Kutna Pawłowi Ślęzakowi. 

Paweł Ślęzak to absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, nauczyciel, były piłkarz m.in. Stali Kutno, doświadczony trener piłki nożnej w klubach piłkarskich, w tym klubach naszego miasta - RKS „Stal Kutno”, MKS Kutno czy ZKS „Kutnowianka”. 

Paweł Ślęzak wnosił do życia kutnowskiej społeczności sportowej cenne doświadczenie pedagoga i działacza sportowego. Jako Prezes Towarzystwa Promocji Sportu i Rekreacji, radny Rady Miasta, a następnie dyrektor MOSiR Paweł Ślęzak był inicjatorem i organizatorem licznych wydarzeń sportowych, przyczynił się do umasowienia sportu organizując wydarzenia gromadzące wieluset uczestników. Do tych szczególnie ważnych dla miasta wydarzeń należą między innymi: Międzyosiedlowa Olimpiada Sportowa, amatorskie halowe ligi piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, „Mini Euro Kutno-Łęczyca-Łowicz”, imprezy biegowe, takie jak „Bieg
z Forestem”, „Kutnowska Za-Dyszka”, „Bieg z przedszkolakiem”, Ogólnopolski Mityng w ramach Pucharu Polski "o Różę Kutna", oraz mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata i Europy reprezentacji kobiet. Organizował również z rozmachem festyn z okazji Dnia Dziecka.

Paweł Ślęzak jako menadżer sportu odegrał ważną rolę w rozwijaniu infrastruktury sportowej w Kutnie, jako uczestnik prac przy budowie Aquaparku i krytego lodowiska miejskiego. Jego wszechstronne zaangażowanie w życie sportowe i społeczne czyni go liderem w rozwoju sportu w naszym mieście.

Za swoją znaczącą działalność sportową Paweł Ślęzak został uhonorowany odznaką "Zasłużony dla sportu" przez Ministra Sportu i Turystyki oraz odznaką "Zasłużony dla Piłkarstwa Łódzkiego" przez Łódzki Związek Piłki Nożnej.

djece1444zdjecie2ttttt