Partnerstwo "Między Kutnem, a Łęczycą", spotkanie samorządowców w Kutnie

Spotkanie samorządów biorących udział w partnerstwie "Między Kutnem, a Łęczycą"

Za nami kolejne spotkanie samorządowców tworzących partnerstwo „Między Kutnem, a Łęczycą”.  Przedstawiciele samorządów wyłonili obszary, w których mogłyby zostać zrealizowane projekty w ramach partnerstwa. Na czwartkowym (05.08) spotkaniu w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta Kutno przedstawiciele gmin zdecydowali, że prace będą skupiały się na pięciu pomysłach dotyczących: badań profilaktycznych dla mieszkańców, rozwiązania problemu gospodarki odpadami komunalnymi, poprawy jakości powietrza za sprawą wymiany źródeł ciepła, dokształcania kadry pracowniczej jednostek samorządowych oraz utworzenia planów gospodarki przestrzennej.

Wskazane kierunki posłużą do stworzenia szkiców projektowych, na które w ramach partnerstwa samorządy będą mogły pozyskać pieniądze z budżetu państwa lub z środków Unii Europejskiej.

Przypomnijmy, że do partnerstwa „Między Kutnem, a Łęczycą” przystąpiło 21 samorządów. To Gmina Żychlin, Miasto Kutno, Gmina Krośniewice, Gmina Bedlno, Gmina Oporów, Gmina Krzyżanów, Gmina Kutno, Gmina Łanięta, Gmina Strzelce, Gmina Dąbrowice, Gmina Nowe Ostrowy, Miasto Łęczyca, Gmina Łęczyca, Gmina Grabów, Gmina Góra Św. Małgorzaty, Gmina Witonia, Gmina Świnice Warckie, Gmina Daszyna, Gmina Piątek, Powiat Kutnowski i Powiat Łęczycki. Spotkanie w Kutnie poprowadzili: specjalista ze Związku Miast Polskich Krzysztof Koman oraz Przewodniczący Rady Partnerstwa Grzegorz Ambroziak, burmistrz Żychlina.