Oświadczenie w sprawie internetowych komentarzy dotyczących głosowania w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim

Plansza oświadczenie KBO

Szanowni Państwo,

w związku z pojawiającymi się komentarzami dotyczącymi głosowania w tegorocznej edycji KBO informujemy, że w dotychczasowej historii budżetu obywatelskiego w Kutnie nigdy nie wyciekły dane osobowe. Ponadto Urząd Miasta nigdy nie udostępniał danych mieszkańców w celu oddawania głosów w budżecie obywatelskim. Publikowanie tego typu komentarzy jest oparte na nieprawdziwych przesłankach. Jest również szkodliwe dla tego największego projektu społecznego w Kutnie.

Prowadzone postępowanie wyjaśniające w sprawie przetwarzania danych osobowych w Szkole Podstawowej nr 5 dzieje się poza procesem konsultacji społecznych i Urzędem Miasta, nie ma też związku z bazą danych Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.Niezależnie od tego kolejny raz przypominamy i prosimy o zachowanie roztropności w przekazywaniu swoich danych osobowych nieuprawnionym podmiotom, instytucjom czy osobom prywatnym.