Burze

Ostrzeżenie meteorologiczne

18.05.2024 13:00 - 18.05.2024 22:00

UWAGA - MOŻLIWE BURZE (stopień zagrożenia 1)!!!

więcej informacji o Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 41 - burze/1

Olbrzymie dofinansowanie dla Kutna

Teren przy Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie

Kutno otrzyma prawie 28 500 000 złotych finansowego wsparcia na dwie duże inwestycje. 23 500 000 złotych będzie przeznaczone na przebudowę aż 11 ulic w mieście. Z kolei prawie 5 000 000 złotych pomoże wybudować kompleks sportowy przy Szkole Podstawowej nr 9.

Wśród wspomnianych 11 ulic osiem dróg wyznaczonych do przebudowy znajduje się w obrębie osiedla Łąkoszyn, co pozwoli zagospodarować i podnieść poziom terenów za Parkiem Wiosny Ludów. Oprócz tego przebudowy doczeka się też ulica Zimowa, o której modernizację miasto starało się już od kilku lat.

Dofinansowanie w kwocie 5 000 000 złotych pozwoli wybudować przy Szkole Podstawowej nr 9 prawdziwy, nowoczesny kompleks sportowy z różnego typu boiskami, bieżniami i urządzeniami wspierającymi rozwój fizyczny wszystkich mieszkańców.

- Chciałbym podziękować Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i reprezentantowi Kutna w rządzie i parlamencie Tomaszowi Rzymkowskiemu za to, że już po raz drugi Kutno zostało objęte finansowym wsparciem rządu. To drugie tak olbrzymie dofinansowanie, które otrzymaliśmy w ciągu ostatniego roku – podkreśla Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

Przypomnijmy pod koniec ubiegłego roku ponad 24 miliony złotych zostały przyznane na realizację tzw. Zielonej Osi Miasta.

Lista ulic, które zostaną przebudowane w ramach inwestycji:
1. Zimowa
2. Sklęczkowska Bis