Obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Dnia 1 sierpnia, po wybiciu godziny „W” sygnalizowanej syreną alarmową, rozpoczęto uroczystość obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Uroczystość odbyła się w Miejscu Pamięci Narodowej na cmentarzu parafialnym w Kutnie. Po godzinie „W”,  zgromadzeni uczestnicy uroczystości wysłuchali przemówienia zastępcy Prezydenta Miasta Kutno Zbigniewa Wdowiaka. Modlitwę za pamięć poległych Powstańców odmówił Proboszcz Parafii pw. św. Wawrzyńca: ks. prałat Jerzy Swędrowski.

Pamięć powstańców uczczono poprzez złożenie kwiatów przed pomnikiem przez delegacje władz parlamentarnych, samorządowych, powiatowych i gminnych, służb mundurowych, NSZZ „Solidarność”, partii politycznych, instytucji, organizacji i mieszkańców.

Organizatorami obchodów byli: Prezydent Miasta Kutno oraz Kutnowska Rada Pamięci Narodowej.

Dziękujemy Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej za włączenie się w akcję łódzkiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej dotyczącą odszukania i oznaczenia grobów powstańców biało-czerwonymi szarfami z napisem „63 dni powstania warszawskiego”.