Nowe miejsce handlu dla rolników

Brama wjazdowa na targ

Rolnicy mogą bez opłat targowych sprzedawać swoje produkty. Stosowną uchwałę wyznaczającą miejsce do prowadzenia handlu podjęła Rada Miasta Kutno.

Teren, na którym rolnicy mogą bezpłatnie prowadzić handel, znajduje się przy ul. Narutowicza 35, w bezpośrednim sąsiedztwie terenu targowicy. Handel taki można prowadzić w piątki i soboty każdego tygodnia od godz. 5.00 do godz. 14.00 od kwietnia do października. Natomiast w pozostałych miesiącach czas funkcjonowania będzie krótszy - od 7.00 do godz. 13.00. Na wyznaczonym terenie zabronione jest prowadzenie gier hazardowych i handel żywymi zwierzętami.

Aby skorzystać z bezpłatnego miejsca targowego rolnik albo jego domownik powinien posiadać do wglądu dokumenty potwierdzające prowadzenie działalności  rolniczej lub podleganie ubezpieczeniu społecznemu KRUS. Handel został uruchomiony w pierwszy weekend czerwca. W razie konieczności będą wprowadzane inne niezbędne udogodnienia zarówno dla kupujących, jak i sprzedających.

Administratorem targowiska dla lokalnych rolników jest Samorządowa Spółdzielnia Socjalna, kontakt tel. kom. 603987746 w dni robocze 8.00 - 17.00.