Niebieski Marsz przeszedł przez centrum Kutna

Niebieski Marsz zatrzymał się przed budynkiem UM Kutno

Przez centrum Kutna po raz kolejny przeszedł Niebieski Marsz. To inicjatywa Fundacji Niebieski Wiatrak, która w ten sposób chce zwrócić uwagę na temat autyzmu.
Każdego roku na początku kwietnia dzieci, młodzież i nauczyciele ze szkół i przedszkoli funkcjonujących na terenie Kutna biorą udział w marszu, który porusza bardzo ważną problematykę.

- Kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu. Od 2014 roku przy współudziale Urzędu Miasta w Kutnie organizujemy ten marsz dzięki czemu wiele osób dowiedziało się, czym jest autyzm – mówiła przed budynkiem magistratu Marzena Woźniak, prezes Fundacji Niebieski Wiatrak.

Uczestnicy marszu przeszli z Placu Wolności, ulicą Królewską do Placu Piłsudskiego.

- Mamy w tym licznym gronie, które co roku włącza się w te uroczystości wiceprzewodniczącego Rady Miasta, Grzegorza Chojnackiego, dlatego też problematyka związana z zaburzeniami spectrum autyzmu jest nam znana. Życzę sukcesów w tym, aby jak najwięcej mieszkańców edukować i uwrażliwiać i czynić świat jeszcze lepszym, także dla tych wszystkich, którzy autyzmem są dotknięci – mówił Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przypada 2 kwietnia.