Najlepsi uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych nagrodzeni przez Prezydenta Kutna

Podsumowanie roku szkolnego

Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce w mijającym roku szkolnym zostali uhonorowani przez Prezydenta Kutna. W środę (21.06) w Centrum Teatru Muzyki i Tańca stypendyści, uczniowie osiągający sukcesy sportowe i uczestnicy konkursów przedmiotowych otrzymali gratulacje i nagrody.

Podziękowania otrzymali również pedagodzy przygotowujący najlepszych uczniów do konkursów. W imieniu prezydenta wręczał je Zbigniew Wdowiak - zastępca prezydenta. Dyplomy przekazywali także Mariusz Sikora - przewodniczący Rady Miasta oraz Danuta Blus - radna Rady Miasta, przewodnicząca Komisji Edukacji, Sportu, Kultury i Informacji.

Łącznie uhonorowanych zostało 103 uczniów. Podczas uroczystości nie zabrakło występów scenicznych. Przed publicznością wystąpił zespół wokalny „ENE DUE RABE” z MDK w Kutnie, zaśpiewali również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 Maria Wojtczak i Błażej Wiśniewski. Uczestników wydarzenia tańcem urzekły roboty zaprogramowane przez uczniów SP nr 2: Adama Stasiaka, Jakuba Stasiaka, Bartłomieja Traczyka, Alana Malcharka i Jana Rzeszutka. Występ wokalno-taneczny zaprezentowali również uczniowie klasy IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 9.

Uroczyste podsumowanie roku szkolnego było okazją do podziękowania dwóm dyrektorkom szkół podstawowych. Swoje kadencje na tym stanowisku zakończą w sierpniu Anna Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Małgorzata Margulska-Haczyk ze Szkoły Podstawowej nr 9.

Nie zabrakło także życzeń dla uczniów z okazji zbliżających się wakacji.

- Chciałbym Wam wszystkim życzyć dwóch miesięcy spokoju oraz zasłużonego odpoczynku. Zbierajcie siłę na kolejne etapy Waszej edukacji, abyście z podobnymi sukcesami kończyli przyszły rok szkolny - mówił Zbigniew Wdowiak.

Nagrody za sukcesy w olimpiadach przedmiotowych:
1. Gabriel Łopata  - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1, uzyskał dwa tytuły finalisty (chemia + język polski) i tytuł laureata konkursu z fizyki.
2. Jakub Szczerbakowicz - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1, został laureatem konkursu z chemii i finalistą konkursu z języka polskiego.
3. Krzysztof Lubowiecki - uczeń Szkoły Podstawowej nr 9, został laureatem konkursu z geografii i finalistą konkursu z historii.
4. Adam Toć - uczeń Szkoły Podstawowej nr 9, został laureatem konkursu z historii.
5. Adam Miedziński - uczeń Szkoły Podstawowej nr 2, uzyskał tytuł finalisty konkursu z jęz. angielskiego

Liczba stypendystów osiągających sukcesy sportowe i naukowe w poszczególnych szkołach:
SP nr 1 = 49 stypendystów,
SP nr 4 = 3 stypendystów,