Biuletyn Informacji Publicznej

Moc atrakcji na nowym kompleksie sportowym przy SP 9

Pierwszy trening przy Dziewiątce

Sobotnie przedpołudnie, świecące słońce, mnóstwo uśmiechniętych twarzy i doskonała sportowa atmosfera. Tak w kilku słowach można podsumować akcję "Pierwszy Trening przy Dziewiątce", która obyła się w minioną sobotę (02.09).

Była to oficjalnie pierwsza okazja do przetestowania obiektu, który został wybudowany za 6 500 000 złotych przy kutnowskiej Szkole Podstawowej nr 9.  Miłośnicy aktywności fizycznej mogli wziąć udział w biegu z Przewodniczącym Rady Miasta Mariuszem Sikorą, zagrać w piłkę nożną, siatkówkę plażową, koszykówkę czy baseball. Wszyscy chętni mogli także spróbować swoich sił w treningach lekkoatletycznych i pływackich. Dla uczestników przygotowano nagrody i upominki.

Oficjalny pierwszy trening był również znakomitą okazją do zaprezentowania klubów i stowarzyszeń, które przyłączyły się do programu Mój Pierwszy Trening. Akcja finansowana przez Miasto Kutno pozwala najmłodszym mieszkańcom na rozwijanie swoich pasji i próbowania swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych.

Zwieńczeniem sportowego dnia na kompleksie przy Szkole Podstawowej nr 9 był mecz piłkarski Fair Play Kutno - Old Boys Kutno.

FOT. Mariusz Zieliński