Miłe gesty na sesji Rady Miasta, lekarze z kutnowskiego szpitala dziękowali za wsparcie

Sesja rady miasta 15.03.2022

Podczas wtorkowej (15.03) sesji Rady Miasta Kutna miało miejsce wystąpienie przedstawicieli Kutnowskiego Szpitala Samorządowego Sp. z o.o. Lekarze oddziału Chirurgicznego Ogólnego i Chirurgii Onkologicznej Ahmed El-Mallul oraz Krzysztof Gajewski przekazali podziękowania radnym Rady Miasto Kutna, prezydentom za przekazywane wsparcie w postaci doposażania placówki w specjalistyczny sprzęt medyczny. W ramach udzielonej przez Kutno dotacji celowej, szpital zakupił nowoczesne urządzenie do laparoskopii o wartości 350 tys. zł.

- Chciałbym powiedzieć, że od 1 kwietnia nowy sprzęt będzie już działał. To nowoczesne urządzenie dające szerokie możliwości  wykorzystania. Każde podziękowanie za uratowane życie kierowane na nasze ręce będzie Państwa udziałem. Dziękuję Wam wszystkim od prawej do lewej. Sprzęt, który kupiliście Państwo 20 lat temu jeszcze działa, ale ten będzie działał jeszcze długo po tym, jak już nie będziecie radnymi. Dziękuję Państwu w imieniu całego zespołu - mówił  dr n.med. Ahmed El Mallul, kierownik oddziału.

Przewodniczący Rady Miasta Mariusz Sikora podziękował przedstawicielom szpitala za udział w sesji Rady Miasta Kutna. Podkreślił także, że bardzo ważne i dobre są relacje miedzy kutnowskim szpitalem a samorządem miejskim, który zawsze jest solidarny i otwarty na potrzeby kutnowskiej społeczności.