Miasto Kutno nie jest właścicielem kamienicy przy Podrzecznej 29

Zawalona kamienica

Sprawa zawalonej kamienicy u zbiegu ulic: Papieża Jana Pawła II i Podrzecznej irytuje zarówno mieszkańców Kutna jak i Prezydenta Miasta. Nie dość, że w centrum Kutna oczom mieszkańców ukazują się ruiny budynku, to na domiar złego samorządowi przypisuje się zaniedbania, które miały doprowadzić do tego stanu rzeczy.

Chcielibyśmy znacząco podkreślić, że kamienica, która uległa zawaleniu w nocy z 24 na 25 grudnia nie była własnością Miasta Kutna, a co za tym idzie, samorząd nie zarządzał nią i nie mógł odpowiadać za jej stan techniczny. Budynek był wpisany do gminnej ewidencji zabytków przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Łodzi. Konserwator już ponad rok temu podkreślał, że zły stan techniczny obiektu jest wynikiem braku bieżących prac remontowo-konserwatorskich.

Po wydarzeniach z 25 grudnia Prezydent Kutna zwrócił się do właściciela o jak najszybsze uprzątniecie i odpowiednie oznakowanie terenu oraz zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Dodatkowo Prezydent Kutna jest także w kontakcie ze służbami odpowiedzialnymi za decyzję w sprawie rozbiórki budynku przy ulicy Podrzecznej 29.

FOT. Łukasz Stasiak/Panorama Kutna