Marzec w bibliotece

plakat wydarzenia

Marzec w Bibliotece  2024

13.03 | godz. 12:00 | Czytelnia
Gra wielkoformatowa "Ze sztandarem po Kutnie".
Wielki turniej klas VII-VIII oraz szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu kutnowskiego.
Zapisy do 11. 03. pod numerem telefonu 24 355-10-12 wew. 103

15.03 | godz. 13:00, 18:00 | Czytelnia
Z rodowodem w tle – Tradycje literackie rodu Morsztynów/Morstinów, spotkanie z Andrzejem  Janem Morstinem
godz.13.00 Spotkanie z kutnowską młodzieżą
godz.18.00 Spotkanie z Andrzejem  Janem Morstinem (18+) - krewnym J.A Morsztyna poety, polityka, podskarbiego wielkiego koronnego, czołowego przedstawiciela polskiego baroku dworskiego, pradziada króla Polski Stanisława II Augusta oraz Michała Jerzego Poniatowskiego, ostatniego prymasa czasów Rzeczypospolitej, uczestnika Sejmu Wielkiego.
Andrzej Jan Morstin,  filozof z wykształcenia, dyplomata z zawodu, podróżnik, afrykanista, były sportowiec, kierowca rajdowy i płetwonurek-ratownik.
I.    Opowieść o Antenatach: Janie, Zbigniewie i Stanisławie Morsztynach oraz o bardziej współczesnych: Ludwiku Hieronimie i Zofii Starowieyskiej-Morstinowej.
II.    Madrygały Morsztynów niezawstydne - koktajl humorystyczny:
Scenki w wykonaniu aktorów Teatru Amatorskiego im. A. Fredry na podstawie utworów J.A Morsztyna, Hieronima Morsztyna.
Koncert na dwie harfy w wykonaniu: Doroty Szyszkowskiej- Janiak (pierwszej harfistki Teatru Wielkiego w Łodzi) i Zofii Janiak.
Morsztynowsko-kutnowska herbata po królewsku podana przez CukroVia.
Zapowiedź konkursu na Fraszkę zuchwałą.

19.03 | godz. 16.30 | Czytelnia
Niezobowiązujące pogaduchy o literaturze – „Chłopki” Joanny Kuciel-Frydryszak.

20.03 | godz 18.00 | Czytelnia
Klub filmowy. Ucieczka z kina - spotkanie z Mirosławem Baką
Mirosław Baka - polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, wykonawca piosenki aktorskiej. Jego pierwszym poważnym debiutem filmowym była doceniona przez krytyków rola ,,Jacka Łazara'' w dziele Krzysztofa Kieślowskiego pt. ''Krótki film o zabijaniu''. Ma na koncie kilkadziesiąt ról filmowych w produkcjach polskich i zagranicznych. Pracował z Kieślowskim, Wajdą, Pasikowskim, Barańskim, Lankoszem, Grzegorzkiem, Zylberem, Krzystkiem i wieloma innymi doskonałymi reżyserami. Bardzo dobre recenzje zyskał po roli Macieja Boryny w nowej ekranizacji „Chłopów” w 2023 w reżyserii Doroty Kobieli Welchman i Hugh Welchmana. W swoim dorobku artystycznym może pochwalić się tak prestiżowymi nagrodami jak: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Nagrodą Wojewody Gdańskiego i Prezydenta Gdańska oraz Nagrodą im. Leona Schillera. Od 2009 roku jest współfundatorem akcji ,,żyć z Pompą'', działającej na rzecz dzieci leczonych przy pomocy pomp medycznych.
Spotkanie prowadzi krytyk filmowy Sebastian Smoliński

22.03 | Czytelnia
Rejonowe eliminacje dla szkół podstawowych z Kutna w II Powiatowym Konkursie "PoznajMY nasz region”

23.03 | godz. 13:00 | Czytelnia
RóżoGranie – rozgrywki gier fabularnych (RPG)

26.03 | godz.18.00 | Czytelnia
Spotkanie autorskie z Katarzyną Nosowską.
Katarzyna Nosowska, polska piosenkarka rockowa, autorka tekstów, kompozytorka, pisarka, felietonistka i prezenterka radiowa. Występuje solowo i jako wokalistka zespołu muzycznego Hey. Katarzyna Nosowska jest laureatką, takich nagród jak: Paszporty “Polityki” czy Fryderyki (27 razy, niektóre otrzymała samodzielnie, inne z zespołem “Hey”).Wydała 7 albumów solowych. Zadebiutowała również jako pisarka. W 2018 nakładem wydawnictwa Wielka Litera ukazała się jej książka zatytułowana “A ja żem jej powiedziała…”, w 2020 „Powrót z Bambuko”, w 2023 „Nie mylić z miłością”
Publikowała również felietony w miesięcznikach “Filipinka”, “Muza” oraz “Zwierciadło”. W stacji radiowej Roxy FM prowadziła autorską audycję pod tytułem “Tranzytem do niebytu”.
Spotkanie prowadzi Maciej Kierzkowski