Lista projektów dopuszczonych do głosowania

Grafika lista projektów dopuszczonych do głosowania
Prezydent Miasta Kutno, na podstawie przeprowadzonych ocen formalnych, merytorycznych oraz prawnych zadecydował o dopuszczeniu do głosowania projektów zgłoszonych do Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Lista projektów, które zostały dopuszczone do głosowania:
  • 1. Plac zabaw na 5
  • 2. Rekreacja przy Wiadukcie
  • 3. Poprawa funkcjonalności i bezpieczeństwa kutnowskich dróg rowerowych 4
  • 5. Chleb zabija!
  • 7. Boisko wielofunkcyjne przy ul. Granicznej
  • 8. Chipowanie i/lub kastracja zwierząt właścicielskich/innych – Sterylobus Kutno dla zwierząt
  • 9. Zielony przystanek
  • 10. Umyjmy ulicę Królewską
  • 11. Drzewa w Parku nad Ochnią
  • 12. Bezpieczna Wenecja – monitoring I etap
  • 13. Pierwszy park kieszonkowy w Kutnie – „Zielony zakątek”
  • 15. Ogród sensoryczny dla małych dzieci
  • 18. Mieszkam tu: Zielone miasto – więcej drzew dla Kutna
  • 19. Mieszkam tu: „Zielony parking” dla mieszkańców osiedla przy ul. Granicznej
  • 21. Sadzimy 100 drzew w Parku nad Ochnią!
  • 22. Maluchowo – odnowienie placu zabaw na ulicy Batorego
  • 25. Dybowski skwer różany
  • 27. Krokusowe „dywany” w Kutnie
  • 28. Rowerowe wyzwanie – po śniadanie!
  • 29. Zakrętkowe czerwone serce na plastikowe nakrętki „Pomaganie jest kapitalne”
  • 30. Aktywne przejście dla pieszych przy ulicy Grunwaldzkiej na wysokości marketu Aldi
  • 31. Hip-Hop Rose Festival „Kutno” (2022)
  • 32. Tor do rekreacyjnej jazdy na rolkach
  • 33. Lampki w Parku Traugutta
  • 34. Sowińskiego to też Kutno
  • 35. Wyjątkowe zajęcia dla wyjątkowych dzieci – terapie wspierające rozwój dzieci z niepełnosprawnością w wieku 0 – 6 lat oraz ich rodziców
  • 36. 1000 Róż dla Kutna – sadzonki dla mieszkańców i instytucji
  • 37. Boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej Nr 7 im. A. Mickiewicza w Kutnie
  • 38. Książki przez całą dobę – książkomat
  • 41. Ogród rekreacyjny przy Szkole Podstawowej Nr 7 im. A. Mickiewicza w Kutnie – „Zielony Zakątek”
  • 42. Parking przy Szkole Podstawowej Nr 7 im. A. Mickiewicza w Kutnie
  • 43. Zielono Mi – czyli pnącza w Mieście Róż
  • 45. Jazz w Mieście Róż
  • 46. Wyślij pocztówkę z Kutna
  • 49. Modernizacja oświetlenia boisk na Stadionie Miejskim
  • 50. Festiwal Miłośników Nauki i Sztuki
  • 53. Poznaj polskie legendy
  • 54. MUR,Ale – Historia Kutnowskiego Sportu
  • 56. Psi Piknik
Zgodnie z §11 Regulaminu Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego, stanowiącego załącznik do uchwały nr XXXII/299/20 Rady Miasta Kutno z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego: ”W przypadku niedopuszczenia projektu do głosowania, projektodawca może, w terminie 14 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy projektów dopuszczonych do głosowania, złożyć umotywowane odwołanie do Zespołu ds. Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego”.

Odwołania należy kierować drogą mailową na adres p [dot] trzaskowskaatum [dot] kutno [dot] pl

W skład zespołu wchodzi po jednym przedstawicielu z każdej stałej komisji Rady Miasta Kutno tj.:
  • Danuta Blus - członkini Komisji Rewizyjnej,
  • Rafał Jóźwiak - członek Komisji Budżetu, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska,
  • Janusz Kołodziejski - członek Komisji Skarg, Wniosków i Petycji,
  • Arkadiusz Olesiński - członek Komisji Pomocy Społecznej, Zdrowia, Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa,
  • Tomasz Rędzikowski - członek Komisji Rozwoju Miasta i Gospodarki Gruntami,
  • Małgorzata Żurada - członkini Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji.
W przypadku odwołań, wyniki pracy zespołu wraz listą zawierającą projekty dopuszczone do głosowania, jak i odrzucone z podaniem uzasadnienia, udostępnia się na stronie internetowej Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.
Głosowanie nad projektami odbędzie się w dniach 30 sierpnia - 5 września 2021 roku.