Przymrozki

Ostrzeżenie meteorologiczne

26.04.2024 01:00 - 26.04.2024 07:00

Uwaga ! Dzisiaj w nocy także przymrozki.

więcej informacji o Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 35.

Łatwiejsze i bezpieczniejsze przejście przez ulicę - zakończyły się prace w kilku miejscach

Obniżony krawężnik

Zakończyły się kolejne prace, które zniwelowały bariery architektoniczne w Kutnie. Na dziesięciu przejściach dla pieszych na terenie miasta obniżono krawężniki, wymieniono kostkę brukową lub ułożono specjalne płytki, które poprawiają bezpieczeństwo osób niewidomych lub niedowidzących. O tego typu inwestycje apelował radny Rady Miasta Robert Małachowski.

Prace realizowane były w ostatnich kilku miesiącach i kosztowały ponad 15 000 złotych.

Drogowcy zrealizowali swoje prace w następujących miejscach:

• Przejście dla pieszych w obrębie skrzyżowania ul. Narutowicza i ul. Mireckiego;
  • Dwa przejścia dla pieszych w obrębie skrzyżowania ul. Narutowicza i ul. Okrzei;
  • Dwa przejścia dla pieszych w obrębie skrzyżowania ul. Mireckiego i 29 Listopada;
  • Przejście dla pieszych w obrębie skrzyżowania ul. Zdrojowej i Tarnowskiego;
  • Przejście dla pieszych ul. Żółkiewskiego/Prosta;
  • Dwa przejścia dla pieszych w obrębie zatoki parkingowej przy ul. 29 Listopada
  • Przejście dla pieszych przy ul. Oporowskiej - przy zjeździe do supermarketu Carrefour

W kolejnych 15 lokalizacjach h na terenie miasta (m.in. Al. ZHP, ul. Troczewskiego, ulica Papieża Jana Pawła II, ul. Zdrojowa, ul. Sobieskiego, ul. Kołłątaja, ul. Lelewela, ul. Bema) zlecono kolejne prace, które mają niwelować bariery architektoniczne.