Przymrozki

Ostrzeżenie meteorologiczne

23.04.2024 21:00 - 24.04.2024 08:00

Uwaga - możliwe przymrozki !!!

więcej informacji o Ostrzeżenie meteorologiczne nr 33

Kutnowskie Muzeum z kolejnym dofinansowaniem

Muzeum Regionalne w Kutnie

Muzeum Regionalne w Kutnie z trzecim dofinansowaniem. Tym razem z Ministerstwa Edukacji i Nauki. Muzeum otrzymało 39 000 złotych na realizację projektu pt. "Pejzaże pamięci. Wspomnienia uczennic z lat 1969-1973 jako wynik etnograficznych badań naukowych”.

Efektem tego zadania ma być album ze wspomnieniami i zdjęciami dokumentującymi powojenną elitę Kutna, byłych nauczycieli I LO, którzy wprowadzili wysoki poziom nauczania i spowodowali, że kutnowskie liceum zostało uznane za jedną z najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie. Dodatkowo przygotowana zostanie wystawa czasowa, które będzie uzupełnieniem albumu. Pozyskany, bogaty materiał ikonograficzny, pamiątki z licealnego Muzeum oraz prywatnych kolekcji mają przybliżyć odbiorcom postacie nauczycieli, zapoznać ich z życiem szkolnym na przełomie lat 60 i 70.XX wieku oraz wzbudzić poczucie tożsamości lokalnej.

Projektu pt."Pejzaże pamięci. Wspomnienia uczennic z lat 1969-1973 jako wynik etnograficznych badań naukowych” został napisany w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą Społeczna Odpowiedzialność Nauki – Popularyzacja Nauki i Promocji Sportu, nr projektu 550710, kwota dofinansowania 39 000 zł, całkowita wartość projektu 44 000 zł.

Koordynatorami merytorycznymi projektu są etnolodzy: Sylwia Kacalak z Muzeum Regionalnego w Kutnie oraz Michał Świercz z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego Łodzi – partner w realizacji projektu.

Logo ministerstwa

Logo Muzeum Etnograficznego