Burze

Ostrzeżenie meteorologiczne

05.05.2024 12:00 - 05.05.2024 22:00

Uwaga - możliwe burze (kategoria 2) !!!

więcej informacji o Ostrzeżenie meteorologiczne nr 36 - burze/2

Kutnowski wojskowy weekend już za nami

Piknik Rodzinny z okazji Święta Wojska Polskiego

Sobota i niedziela 14 i 15 sierpnia w Kutnie stały pod znakiem Wojska Polskiego. W sobotnie przedpołudnie tysiące mieszkańców wzięły udział w Pikniku Rodzinnym z okazji Dnia Otwartych Koszar oraz Święta Wojska Polskiego w jednostce wojskowej na Sklęczkach. Kutnianie mogli poznać bliżej pracę kutnowskich żołnierzy, obejrzeć sprzęt wojskowy, spróbować swoich sił w zawodach strzeleckich z karabinów pneumatycznych oraz łuku. Dodatkowo podczas pikniku nie zabrakło atrakcji dla dzieci. Najmłodsi mogli skakać na dmuchanych zabawkach, przymierzać żołnierskie mundury czy zwiedzać statki powietrzne.

Frekwencja na pikniku przerosła najśmielsze wyobrażenia organizatorów. Przy organizacji wydarzenia oprócz współpracy na linii Prezydent Kutna - Wojsko Polskie miało swój udział również kilku partnerów, za co należą się wielkie podziękowania. Mowa tu o I Liceum Mundurowym PUL, stowarzyszeniu OSP "Dąbrowszczak", stowarzyszeniu "PUŁK 37", Kutnowskim Domu Kultury, Miejskim Zakładu Komunikacji w Kutnie, Muzeum Regionalnym w Kutnie oraz Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie, Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie, AMZ Kutno.

W niedzielny poranek oficjalnie złożono kwiaty przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego z okazji 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Wiązanki złożyło kilkanaście delegacji z terenu powiatu kutnowskiego.