"Kutnowski Dom Kultury w Parku Nad Ochnią" zwyciężył w konkursie na najlepszą pracę dyplomową

Zbigniew Wdowiak wręcza kwiaty laureatce konkursu Weronice Eliasz

Absolwentka wydziału architektury Politechniki Warszawskiej - Weronika Eliasz została laureatką kolejnej edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową na temat Kutna.

29 maja Zbigniew Wdowiak, zastępca Prezydenta Miasta Kutno wręczył przyznaną nagrodę za pracę inżynierską pn. „Kutnowski Dom Kultury w Parku nad Ochnią”. Autorka projektu w Karcie Zgłoszenia Uczestnictwa wskazała, że „Główną ideą przy wyborze tematu była chęć stworzenia miejsca spotkań dla wielopokoleniowej społeczności oraz zachęcenie jej do aktywnego uczestnictwa w organizowanych wydarzeniach i przyczynienie się do rozwoju lokalnej tradycji i kultury”.

Komisja Konkursowa pracowała pod przewodnictwem Zbigniewa Wdowiaka Zastępcy Prezydenta Miasta. W pracach komisji uczestniczyła z ramienia Rady Miasta Kutno Pani Danuta Blus – Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji.

W pracach Komisji  przedstawicielami Prezydenta byli: dr Jarosław Kotliński i Anna Michalska - Sekretarz Konkursu.

Komisja konkursowa zapoznała się z pisemnymi rekomendacjami pracy dyplomowej, które zostały przygotowane przez ekspertów/specjalistów z danych dziedzin wiedzy. Recenzentami zgłoszonej do konkursu prac dyplomowych byli  pracownicy naukowi Politechniki Warszawskiej i Politechniki  Łódzkiej.

Przez okres 10 lat na Konkurs na najlepszą pracę dyplomową na temat Kutna wpłynęło 40 prac dyplomowych, z czego Prezydent nagrodził 20 z nich. Nagrodzone i wyróżnione w Konkursie prace, są przekazywane do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej i poszerzają zasoby bibliografii regionalnej związanej z Kutnem.

Weronika Eliasz i Zbigniew Wdowiak