Kutnowscy rzeźbiarze na Targach Sztuki Ludowej w Krakowie

plakat wydarzenia

Podczas trwających 47. Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej w Krakowie od 11 do 15 sierpnia 2023 roku stoisko wystawiennicze na Rynku Głównym w Krakowie zapełniła prezentacja  dorobku artystycznego kutnowskich artystów: rzeźbiarza Sławomira Suchodolskiego (m.in. ptaki, anioły) i metaloplastyka  Jana Wasiaka ( m.in. krzyże, świeczniki, menory, płaskorzeźby o tematyce sakralnej).  Od 16  sierpnia nastąpiła wymiana twórców i ekspozycję swojej twórczości prezentują  rzeźbiarki Dorota Stanicka  i Magdalena Wojtczak oraz rzeźbiarz Andrzej Wojtczak.  Przeważają anioły, tryptyki płaskorzeźb, madonny, postaci historyczne i inne.

Przepiękne prace artystów z Kutna cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców Krakowa oraz turystów z kraju i  z zagranicy. Dzięki wystawie naszego regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz promocji tradycji ludowej  kutnowscy twórcy, członkowie TPZK,  doskonale promują miasto Kutno.

Działania służące promocji naszych twórców  i ich sztuki, a także miasta Kutna wspierały od 14 do 16 sierpnia  prezes TPZK Julianna Barbara Herman i koordynatorka projektu Elżbieta Żółtowska, m.in.  wręczając uczestnikom targów informatory pn. „Rękodzieło artystyczne Ziemi Kutnowskiej”. Przedstawicielki zarządu odbyły spotkanie  z prezesem MTSL  Michałem Czerskim, podczas którego omówiono wzajemną współpracę na ten i przyszły 2024 rok.

Kutnowskich artystów odwiedziła delegacja samorządowców z Kutna na czele z Zastępcą Prezydenta Miasta Zbigniewem Wdowiakiem oraz Przewodniczącym Rady Mariuszem Sikorą.

Prezentacja kutnowskich rzeźbiarzy i rękodzielników w Krakowie odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Miasta Kutno w ramach zadania publicznego pn. „Promocja kutnowskiej  rzeźby i rękodzieła artystycznego w Polsce”.

Tekst Elżbieta Żółtowska - Towarzystwo przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, zdjęcia: TPZK i UM Kutno

zdjęcie ze spotkania

zdjęcie ze spotkaniazdjęcie ze spo

zdjęcie ze spotkania