Kutno z grantem na ważne działania dotyczące kanalizacji

Kutno perspektywa

50 tysięcy złotych na zinwentaryzowanie sieci kanalizacji deszczowej otrzymało Miasto Kutno w ramach mikrograntu przyznanego przez Polski Fundusz Rozwoju.
Wspomniana kwota pozwoli na uruchomienie i testowanie Platformy GIShub służącej do zarządzania infrastrukturą wodno-kanalizacyjną.

- Platforma może nam ułatwić planowanie działań na sieci kanalizacji deszczowej takich jak czyszczenie, czy konserwacja. To na razie etap testów. Po kilku miesiącach zweryfikujemy przydatność systemu – mówi Kamil Klimaszewski z biura prasowego UM Kutno.

System pozwala na przejrzyste i uporządkowane inwentaryzowanie, prezentowanie oraz przetwarzanie danych o obiektach wod-kan, zarówno w formie parametrycznej, plików z dokumentacją (np. zdjęciową), jak i geoprzestrzennej. Struktura wykorzystanych w GIShubie danych, kategorii obiektów, ich atrybutów, oraz czynności serwisowych jest w pełni konfigurowalna przez operatorów systemu, co pozwala na praktycznie pełne dostosowanie do własnych potrzeb. System ewidencjonuje wszystkie zmiany oraz zgłoszone zdarzenia które dzieją się na obiektach. Pozwala na planowanie prac ekip serwisowych w terenie za równo krótko jak i długoterminowo.

27 września została podpisana trójstronna Umowa o przekazanie Mikrograntu między, Miastem Kutno a Polskim Funduszem Rozwoju S.A. z siedzibą  w Warszawie przy ul. Kruczej 50  oraz Retencjapl Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku przy ul. Marynarki Polskiej 163, 80-868 Gdańsk.